امار مبتلایان به سویه جدید کرونا افزایش پیدا کرد !

  • Home
  • -
  • اخبار
  • -
  • امار مبتلایان به سویه جدید کرونا افزایش پیدا کرد !
امار مبتلایان به سویه جدید کرونا افزایش پیدا کرد !

آمار روزانه کرونا در کشور سیر صعودی گرفته و موارد بستری بیماران نیز افزایشی شده است . این وضعیت نشان می‌دهد که احتمالاً وارد موج جدید بیماری خواهیم شد .

شاید یکی از علل افرایش موارد ابتلاء در چند روز اخیر، رها کردن پروتکل‌های بهداشتی و برداشتن ماسک‌ها باشد . زیرا ، بررسی‌های وزارت بهداشت نشان می‌دهد که در شرایط کنونی ، کمتر از ۱۰ درصد افراد جامعه ماسک می‌زنند .

در همین حال ، روند واکسیناسیون نیز آن طور که باید و شاید ، به سرعت پیش نمی‌رود . به طوری که آمار افرادی که ۳ دوز واکسن کرونا تزریق کرده‌اند ، همچنان کمتر از ۲۸ میلیون نفر است .

معاون درمان وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که چرا به یکباره شاهد روند افزایشی کرونا هستیم ، افزود : دو سه علت وجود دارد ، به طوری که شاهد بروز زیرسویه های جدید اومیکرون هستیم .

کریمی گفت : یکی دیگر از دلایل موارد سیر صعودی ابتلاء ، افزایش شدید بیماری در کشورهای همسایه ما است ، در ترکیه ، عربستان ، عراق افزایش زیادی داشتیم و یک مقدار هم به دلیل اینکه رعایت شیوه نامه‌ها هم کاهش یافته است .

معاون درمان وزارت بهداشت ، به موارد بستری و فوتی اشاره کرد و افزود : معمولاً، یک تا دو ماه طول می‌کشد که آثار موج جدید نمایان شود و افزایش موارد بستری و به دنبال آن ، فوتی‌ها ، دو تا سه هفته بعد از بستری‌ها رخ می‌دهد .

وی ادامه داد : سه رقمی شدن مرگ‌ ومیرهای روزانه را پیش بینی نمی‌کنیم ، اما احتمال دو رقمی شدن فوتی‌های روزانه وجود دارد .

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ، با خطاب قرار دادن هموطنان ، گفت : کسانی که اگر هنوز واکسن نزده اند ، بزنند . در واقع اگر هر کدام از ما یک قدم به جلو بگذاریم ، سلامت خود و دیگران را به مخاطره نمی‌اندازیم .

به نظر می‌رسد برای مقابله با موج جدید بیماری ، علاوه بر بازگشت به پروتکل‌ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ، واکسیناسیون را جدی بگیریم . تکمیل دوزهای باقیمانده برای کسانی که هنوز دوز سوم را نزده اند و واکسیناسیون کسانی که تاکنون حتی یک دوز واکسن نزده اند ، از اهمیت زیادی برخوردار است تا بتوانیم ، بدون تلفات از موج جدید بیماری عبور کنیم .

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *