ویرایش محتوا

Herberis - Fazldarou

knowledge based Fazl Darou company is created by a group of research pharmacists with trusting the natives and their knowledge in 2018. the aim of Fazl Darou is to produce pharmaceutical products needed by the country.

Contacts

ورزش و چربی خون:

  • Home
  • -
  • اختلالات چربی خون
  • -
  • ورزش و چربی خون:
ورزش و چربی خون:

ورزش و چربی خون:

برخی تحقیقات نشان داده‌اند که “میزان” فعالیت بدنی، مهمتر از نوع ورزش است. این بدان معناست که بهتر است هرچه می‌توانید فعالیت بیشتری در روز انجام دهید. در ساعات نهارخوری قدم بزنید، به جای آسانسور از پله‌ها استفاده کنید، هنگام مکالمه تلفنی بایستید یا طناب پرشی را روی میز بگذارید تا در اسرع وقت از آن استفاده کنید.

علاوه بر این سعی کنید حداقل روزی 30 دقیقه تمرینات ورزشی هدفمند داشته باشید. هر نوع تمرینی را انجام دادن بهتر از این است که هیچ ورزشی نکنید، اما طی تحقیقات مشخص شده است که ورزش‌های زیر در کاهش کلسترول موثر هستند.

وزنه برداری:

تمرینات قدرتی می‌­تواند سلامت قلب را از چند راه ممکن بهبود بخشد، از جمله با کاهش کلسترول بد، افزایش کلسترول خوب و کاهش فشارخون. با افزودن تمرینات قلبی عروقی به روال ورزشی خود می­‌توانید از فواید بیشتری بهره‌مند شوید.

یوگا:

تنفس پیوسته و منسجم می­تواند کمک شایانی به دفع کلسترول خون شما نماید. در این تمرین شما بر روی تنفس خود تمرکز می­کنید ­؛ دم و بازدم. تمرین منظم تنفس موجب افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی و نیز رساندن مواد غذایی به ارگان­های بدن خواهد شد. همین امر موجب کاهش تشکیل پلاک در شریان ها شده و سلامت عروقی را بدنبال خواهد داشت.

پیاده روی:

انجمن قلب آمریکا اعلام کرده که پیاده روی موثرترین ورزش برای کاهش سطح کلسترول است. ورزشی که هر کسی می­تواند آن را انجام دهد. ورزش­های هوازی باعث بهبود استفاده از اکسیژن و تقویت قلب و ریه ها می­شوند. از آنجا که این ورزش ها صرف بیشتر انرژی را به همراه دارند، منجر به کاهش کلسترول نیز خواهند شد. پیاده ­روی سریع خود عاملی برای پیشگیری از تصلب شرائین و لخته شدن خون است.

دویدن:

دقیقا مانند پیاده ­روی، با افزایش ضربان قلب منجر به کاهش سطح کلسترول می­شود. اینکه دویدن دو و نیم برابر راه رفتن انرژی مصرف می­کند دور از انتظار نیست و واضح است که هرچه انرژی بیشتری استفاده کنید کالری بیشتری خواهید سوزاند. حتی با سوزاندن انرژی یکسان با دویدن وزن بیشتری می­توان کم کرد. با دویدن می­توان سطح حجم بدن را ثابت نگه داشت.

دوچرخه سواری:

تحقیقات نشان داده است که دوچرخه سواری یک ورزش هوازی بی خطر و موثر برای سوزاندن کالری و کاهش کلسترول بد است. کارشناسان توصیه می­کنند که از دوچرخه به عنوان یک ابزار برای رفتن به محل کار و انجام امور روزمره استفاده کنید. با این حال اگر این کار برایتان مقدور نیست، می­توانید از دوچرخه­های ثابت برای سودبردن از منافع آنها استفاده کنید. هدف انجام حداقل ۳۰ دقیقه دوچرخه سواری برای ۵ روز در هفته است .

رقص:

گاهی آنقدر مشغله داریم که فرصت نیست بیرون از خانه و در باشگاه ورزش کنیم. رقص علاوه بر کالری سوزی، روحیه را نیز شاد می‌کند. این ورزش مانند پیاده‌روی، رایگان است. حتی با بالا بردن سرعت حرکات، میزان کالری‌سوزی را افزایش دهید و زمان ورزش را مختصرتر کنید.

ورزش‌های گروهی مثل زومبا، ایروبیک، فیتنس:

 همه ما در شروع کارها خوب هستیم و از انگیزه ابتدایی کمک می‌گیریم، اما به مرور زمان و با کم شدن انگیزه ممکن است ورزش را فراموش کنیم. اینجاست که باید انگیزه‌ی پایدار برای خود پیدا کنیم. از بهترین روش‌ها انجام ورزش‌های گروهی است. وقتی با یک دوست یا جمعی از افراد ورزش می‌کنید، به یکدیگر انگیزه بدهید. هر کاری به صورت دسته جمعی ساده‌تر می‌شود. وقتی وارد یک گروه می‌شوید دیگر احساس مسئولیت می‌کنید و کنار گذاشتن آن برایتان دشوار خواهد بود.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *