ویرایش محتوا

Herberis - Fazldarou

knowledge based Fazl Darou company is created by a group of research pharmacists with trusting the natives and their knowledge in 2018. the aim of Fazl Darou is to produce pharmaceutical products needed by the country.

Contacts

مکمل های دارای بربرین و کنترل بیماری دیابت

 • Home
 • -
 • دیابت
 • -
 • مکمل های دارای بربرین و کنترل بیماری دیابت
مکمل های دارای بربرین و کنترل بیماری دیابت

بربرین یک ترکیب فعال زیستی است ، که مدت‌هاست که در طب آیورودا و سنتی چینی برای درمان مشکلات سلامتی مانند عفونت‌ها استفاده می‌شود. جالب توجه است، تحقیقات نشان می دهد که بربرین دارای اثرات قدرتمندی در کاهش قند خون است.

این مقاله به بررسی اثرات بربرین بر سطح قند خون و چگونگی کمک به مدیریت دیابت می پردازد.

سطح بربرین و قند خون

افزایش سطح قند خون ، شرایطی مانند دیابت و پیش دیابت را به دلیل کاهش تولید انسولین یا کاهش حساسیت به انسولین مشخص می کند. اگر چه طبیعی است که سطح قند خون شما در طول روز در نوسان باشد، سطوح بالای قند خون طولانی مدت می تواند باعث مشکلات سلامتی مختلف از جمله آسیب اندام شود.

تعداد قابل توجهی از تحقیقات حیوانی نشان می دهد که بربرین ممکن است به کاهش سطح قند خون از طریق مسیرهای مختلف، از جمله موارد زیر کمک کند.

 • افزایش حساسیت به انسولین
 • ترویج تولید انسولین
 • تنظیم متابولیسم
 • افزایش گلیکولیز یا تجزیه گلوکز
 • کاهش تولید گلوکز در کبد
 • افزایش تولید اکسید نیتریک (NO) که به گشاد شدن شریان ها کمک می کند
 • کاهش جذب کربوهیدرات از روده

چندین مطالعه در میان افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داده است که مصرف روزانه 600 تا 2700 میلی گرم بربرین ممکن است سطح قند خون ناشتا و طولانی مدت را به ترتیب تا 20 درصد و 12 درصد کاهش دهد، به ویژه زمانی که در کنار داروهای قند خون مصرف شود.

به طور مشابه، مروری بر 14 مطالعه نشان داد که بربرین سطح قند خون را کاهش می دهد و به نظر می رسد به اندازه داروهای رایج قند خون، از جمله متفورمین (گلوکوفاژ)، روزیگلیتازون (آواندیا)، و گلیپیزید (گلوکترول) موثر باشد.

بنابراین، به نظر می رسد بربرین یک درمان امیدوارکننده برای کاهش قند خون باشد. این ممکن است به ویژه برای کسانی که نمی توانند داروهای دیابت را به دلیل بیماری های کبدی، کلیوی یا قلبی مصرف کنند، ارزشمند باشد.

دوز و توصیه های مصرف بربرین

در حال حاضر هیچ دوز مشخصی برای مکمل های بربرین وجود ندارد.

با این حال، بیشتر مطالعات 1000-1500 میلی گرم در روز تجویز کرده اند.

نیمه عمر بربرین چندین ساعت است، بنابراین در سیستم شما برای مدت طولانی دوام نمی آورد. اکثر مکمل های آن حاوی 500 میلی گرم در هر کپسول هستند و برچسب مکمل ها اغلب مصرف بربرین را 3 بار در روز قبل از غذا توصیه می کنند.

این معادل مصرف روزانه 1500 میلی گرم است.

بربرین به صورت پودر یا کپسول موجود است و می توانید آن را از فروشگاه های بهداشتی و آنلاین خریداری کنید.

با این حال، همیشه باید قبل از افزودن بربرین به برنامه روزانه خود با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود کار کنید.

ایمنی و اقدامات احتیاطی

به طور کلی، به نظر می رسد بربرین ایمن و قابل تحمل است.

در برخی شرایط، ممکن است عوارض جانبی گوارشی، مانند اسهال، یبوست، نفخ و درد معده ایجاد کند

اگر دارویی مصرف می کنید، به دلیل خطر تداخل، مهم است که قبل از مصرف بربرین با پزشک خود صحبت کنید.

به ویژه، بربرین ممکن است با داروهایی که قند خون را کاهش می دهند، خطر هیپوگلیسمی یا سطوح پایین قند خون را افزایش می دهد، تداخل داشته باشد. همچنین ممکن است با داروهایی که توسط کبد پردازش می شوند تداخل داشته باشد.

خط پایین

بربرین یک مکمل گیاهی است که عموماً ایمن است و توسط افراد مبتلا به دیابت نوع 2 به خوبی قابل تحمل است.

تحقیقات نشان می دهد که این دارو دارای اثرات قوی کاهش دهنده قند خون است و ممکن است به اندازه داروهای مختلف دیابت نوع 2 معمولی مانند متفورمین (گلوکوفاژ)، روزیگلیتازون (آواندیا) و گلیپیزید (گلوکترول) موثر باشد.

اگر در حال حاضر دارویی مصرف می کنید، به دلیل خطر تداخلات و سطوح پایین قند خون، مهم است که قبل از مصرف با پزشک یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

منبع : https://www.healthline.com/nutrition/barbary-fig

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *