ویرایش محتوا

Herberis - Fazldarou

knowledge based Fazl Darou company is created by a group of research pharmacists with trusting the natives and their knowledge in 2018. the aim of Fazl Darou is to produce pharmaceutical products needed by the country.

Contacts

مردمی سازی شرکت‌های دانش بنیان

  • Home
  • -
  • اخبار
  • -
  • مردمی سازی شرکت‌های دانش بنیان
مردمی سازی شرکت‌های دانش بنیان

مدیریت توسعه کسب و کار پارک علم و فناوری خراسان با حضور در دفتر شرکت فضل دارو  از این مجموعه و فضای کار اشتراکی شتابدهنده تخصصی اکونوریس بازدید کرد.

اکونوریس نخستین شتابدهنده تخصصی فرمولاسیون دارویی در حوزه ارزش فرآورده‌های دارویی شرق کشور است که با پشتیبانی شرکت فضل دارو و سنجش آزمای شرق،  ایده‌های خلاقانه حوزه فناوری های زیستی را در بستری مناسب، به سمت تجاری سازی و تولید صنعتی محصول هدایت می‌کند. گفتنیست این شتابدهنده، علاوه بر ارائه خدمات مشاوره ای و مالی ،  معرفی به سرمایه گذار ، پیگیری  امور حقوقی استارتاپ ها و فناوران به ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی و صنعتی نیز می پردازد..

سید ایمان شریعتی با اشاره به اهمیت فعالیت شتابدهنده اکونوریس،  استقرارتیم‌های ارزیابی، پذیرش و منتورینگ در این مجموعه را ضروری دانست و گفت:  « با این روش صاحبان ایده پس از تنظیم قرارداد مالکیت فکری، درگیر چالش‌های تخصیص بودجه و مسائل مالی نخواهند شد و تنها در بخش تحقیق و توسعه متمرکز می‌مانند که خود می‌تواند با تقویت ابعاد علمی طرح‌ها،  به هدفمند تر بودنشان کمک کند.»

وی با شاره به اهمیت ارتباط بدنه جامعه با شرکت‌های دانش بنیان گفت: «مردمی سازی شرکت‌های دانش بنیان نیز نقش مهمی دارد .از این جنبه که مردم باید حس کنند که فرزندان، دانشمندان جوان و نخبگان کشور در حال حل مسائل‌شان هستند.

شرکت‌های دانش بنیان

وی افزود: «اقتصاد دانش‌بنیان در بخش‌های مختلف بحث جدی برون رفت همه‌ی کشورها از گذرگاه‌های اقتصادی است. گرچه درحال حاضر،خروجی حوزه‌ی دانش‌بنیان در تولید ناخالص کشور بسیار اندک است اما در مقایسه با  سال‌های گذشته  رشد زیادی داشته و نقش پررنگی در حل بسیاری از بحران‌های اقتصادی‌ ایفا خواهد کرد.»

وی با تاکید بر اهمیت مسئولیت اجتماعی فضل دارو در حوزه گیاهان دارویی ، تشکیل کنسرسیوم برای حصول نتایج مطلوب را ضروری دانست و افزود:« حل برخی مسائل ملی و استانی کلان نیازمند شبکه سازیست و اتحاد چندین شرکت فعال در حوزه تولید دارو می‌تواند به پیشرفت دیگر اعضا در حوزه‌های مختلف نیز کمک کند تا در ماموریت دستگاه‌ها با آن‌ها همکاری کنند.»

شریعتی تصریح کرد: «همانطور که کارگزاری‌ها روند پیشرفت پروژه‌ها را تسهیل می‌کنند  شرکت‌ها نیز می‌توانند با تکیه بر اتحاد استراتژیک بخش‌ خصوصی و دریافت بودجه و تقسیم آن در قسمت‌های موردنیاز استان حمایت‌های  مالی دولت در مسیر درست هدایت کنند. »

مدیر توسعه کسب و کار پارک علم و فناوری خراسان در پایان ضمن اشاره به اهمیت تفکر جمعی در حل مسائل گفت: «فاکتور زمان نقش تعیین کننده‌ای در این مسیر دارد و شتابدهنده تخصصی اکونوریس می‌تواند با همکاری سایر فعالان این حوزه و تمرکز بر رونق بخشیدن به کسب و کار کشاورزان و تکیه بر ظرفیت‌های استان در این مسیر پیشقدم باشد.»

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *