ویرایش محتوا

Herberis - Fazldarou

knowledge based Fazl Darou company is created by a group of research pharmacists with trusting the natives and their knowledge in 2018. the aim of Fazl Darou is to produce pharmaceutical products needed by the country.

Contacts

گلوکوبر

  • Home
  • -
  • اخبار
  • -
  • گلوکوبر
گلوکوبر

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، در سال 2016 از میان هر 10 نفر ایرانی، 6 نفر مبتلا به اضافه وزن می‌باشند. اضافه وزن و چاقی از جمله عوامل اصلی ابتلا به سندرم متابولیک است . سندرم متابولیک مجموعه‌ای از شرایط شامل چاقی دور شکم و افزایش چربی خون، قند خون و فشار خون می باشد. قابل ذکراست که سندرم متابولیک یک عامل مستعد کننده کبد چرب غیرالکلی نیز می باشد. گیاه زرشک (Berberis vulgaris) از دیر باز جهت درمان بیماری‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گرفته است . طبق شواهد متعدد، عصاره‌ ریشه و ساقه‌ این گیاه، اثرات مفید و ارزشمندی در بهبود شاخص‌های سندرم متابولیک داشته است. محصول گلوکوبر که توسط شرکت دانش بنیان “فضل دارو خیام خراسان” تولید شده است. فرآورده ای طبیعی حاوی عصاره تغلیظ شده ریشه و ساقه گیاه زرشک می باشد که می‌تواند به طور موثری باعث بهبود سندرم متابولیک شود.

مشخصات محصول:

هر جعبه محصول گلوکوبر حاوی 45 عدد کپسول 300میلی‌گرمی از عصاره تغلیظ شده ریشه و ساقه زرشک بوده و بر اساس حداقل 8 میلی‌گرم بربرین در هر کپسول استاندارد شده است.

موارد مصرف:

بهبود سندرم متابولیک و شاخص‌های مربوط به آن شامل اضافه وزن، چربی خون بالا، قند خون بالا و افزایش فشار خون.

قابل ذکر است مصرف این داروی گیاهی موجب افت قند ویا افت فشار خون در افراد با قند وفشار خون نرمال نمی گردد.

مقدار مصرف:

روزانه 3-2 نوبت، هر نوبت 1 کپسول همراه وعده غذایی مصرف شود.

 برای اثر پذیری مطلوب، مصرف دارو به مدت حداقل یک ماه توصیه می گردد.

عوارض جانبی:

تاکنون در دوز مصرفی پیشنهادی، عارضه جانبی خاصی برای این محصول گزارش نشده است. با این حال ممکن است عوارض گوارشی خفیف (شامل نفخ، تهوع و اسهال خفیف)  داشته باشد. همچنین خواب آلودگی برای بیمار رخ دهد.

تداخلات دارویی:

تداخل قابل توجهی از مصرف این فرآورده با سایر دارو‎­ها گزارش نشده است. در هر صورت ممکن است با داروهای پایین آورنده قند خون، چربی خون و فشار خون دارای تداخل مثبت داشته باشد. بنابراین بهتر است با احتیاط و با مشورت پزشک و داروساز مصرف شود.

قبل از مصرف همزمان این دارو با دیگوگسین، وارفارین، لیدوکائین، آمیودارون، دروندارون، سیلدنافیل، تادالافیل، کلاریترومایسین و دارو­های آرامبخش و خواب آور با پزشک یا داروساز خود مشورت نمایید.

موارد منع مصرف:

مصرف همزمان این دارو با سیکلوسپورین، تاکرولیموس و سیرولیموس ممنوع است.

مصرف این دارو در افراد با پیوند کلیه، پیوند سایر اندام های داخلی، افراد مبتلا به آریتمی قلبی و یا سرطان ممنوع است.

در کودکان زیر 12 سال مصرف نشود.

مصرف در بارداری و شیردهی:

مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی به علت در دسترس نبودن اطلاعات کافی ممنوع می‌باشد.

شرایط نگهداری:

در دمای بین 15 تا 30 درجه سانتی گراد نگهداری شود.

دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *