ویرایش محتوا

Herberis - Fazldarou

knowledge based Fazl Darou company is created by a group of research pharmacists with trusting the natives and their knowledge in 2018. the aim of Fazl Darou is to produce pharmaceutical products needed by the country.

Contacts

رونمایی ازپوستر رویداد استارتاپی با حضور جناب اقای دکتر قانعی و اقای دکتر سیف سهندی

 • Home
 • -
 • اخبار
 • -
 • رونمایی ازپوستر رویداد استارتاپی با حضور جناب اقای دکتر قانعی و اقای دکتر سیف سهندی
رونمایی ازپوستر رویداد استارتاپی با حضور جناب اقای دکتر قانعی و اقای دکتر سیف سهندی

رونمایی ازپوستر رویداد استارتاپی زنجیره ارزش فرآورده های دارویی طبیعی با شعار گیاهان دارویی هدیه ارزشمند طبیعت با حضور جناب اقای دکتر قانعی دبیرستادتوسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اقای دکتر سیف سهندی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی به میزبانی شرکت فضل دارو در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد 

به گزارش روابط عمومی شرکت دانش بنیان فضل دارو جناب اقای دکتر شورگشتی مدیرعامل فضل دارو ضمن خوش امد گویی و قدردانی از حضور مدیران ارشد و اساتید دانشگاه در این جلسه با ارائه ماموریت ها، چشم اندازها و دستاوردهای شرکت از بدو تاسیس به عنوان یکی از شرکت های دانش بنیان تخصصی در زمینه فرآورده های طبیعی به بیان چالش ها، راهکارها و نیازهای شرکت های دانش بنیان در حوزه تولید فرآورده های طبیعی پرداختند و هدف از برگزاری این رویداد با شعار” گیاهان دارویی هدیه ارزشمند طبیعت” را تکمیل زنجیره ارزش فرآورده های طبیعی و حضور فعال تر مراکز علمی مرتبط و اساتید هیئت علمی و دانشجویان در این حوزه خواند .

جناب دکتر تفقدی رئیس پارک سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با معرفی شرکت فضل دارو به عنوان یک نمونه موفق دانش بنیان در ایجاد ارتباط موثر بین دانشگاه و صنعت، مشکلات سایر شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک را عدم شناخت از بازار و آگاهی از آن دانست و با بیان اینکه پارک های علم و فناوری انبار ایده های خلاقانه هستند که نتوانستند جایگاه خود را در صنعت پیدا کنند که برگزاری این رویداد های تخصصی با حضور صنعتگران و سرمایه گذاران می تواند به تکمیل فرایند این زنجیره کمک شایانی نماید.

دکتر ملک زاده ریاست محترم پارک علم و فناوری دانشگاه فردوسی نیز با ذکر این موضوع که مجموعه دانش بنیان فضل دارو با ارتباط موثر با مرکز رشد این دانشگاه فعالیت به سزایی در ایجاد ارزش افزوده گیاهان دارویی در حوزه سلامت داشته است و این رویداد می تواند ارتباط بیشتر سایر فناوران را فراهم سازد.
در ادامه جلسه جناب دکتر سیف سهندی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی با ابراز خرسندی از حضور در دانشکده داروسازی مشهد، و با توصیف ویژگی ها و قابلیت های برجسته بخش های مهم زنجیره ارزش فرآورده های طبیعی استان خراسان بیان کردند: زنجیره ارزش گیاهان دارویی، مرحله کشاورزی تا صنایع فرآوری و تولید محصولات نهایی و همچنین فروش و بازاریابی را شامل میشود، که رویکرد ما باید به صورت جدی، به سمت فروش محصولات فرآوری شده تغییر نماید. و ستاد با ایجاد رویکردهای جدید و متفاوت در پخش و فروش دارو در حوزه فرآورده های طبیعی سعی در حل چالش ها و مسائل مرتبط با آن دارد.
در این جلسه جناب دکتر قانعی رئیس ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری این جلسه بیان کردند یکی از مشکلات اصلی فناوران ما عدم توانایی در ارتباط با سرمایه داران و جذب منابع مالی است. در راستای حمایت از سرمایه داران و فناوران، صندوق خصوصی (privet equity) در این ستاد راه اندازی خواهد شد، ایشان این صندوق را حامی فناوری و یک ابزار مالی مناسب برای زنجیره تامین دانستند. در ادامه جناب دکتر بیان کردند با توجه به اینکه استان خراسان رضوی نیازمند ارائه مدلی موفق برای به کارگیری ظرفیت های بالقوه موجود در زمینه محصولات اولویت دار مانند زعفران، زرشک و… می باشد، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان حلقه واسط این مدل به شکلی ارائه شود که مسائل مالی ابتدای زنجیره تا انتهای ان به درستی دیده شود و به تدریج با عث کاهش فاصله طبقاتی بین حلقه های زنجیره گردد.
در انتهای مراسم و با طرح پرسش و پاسخ از جناب دکتر قانعی، جناب دکتر رحیمی عضو هیت علمی دانشکده پزشکی مدیر اسبق روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جناب آقای دکتر منوری معاونت پارک سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیان دغدغه ها و چالش های شرکت های دانش بنیان حوزه دارو پرداختند.

در این جلسه داروسازی دانش بنیان فضل دارو، افتخار میزبانی از حضور جناب اقای دکتر محمد مهدی مقدسیان رئیس گروه سرمایه انسانی و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری و جناب دکتر گلی زاده رییس گروه تولید ،تجاری سازی و بازار ستاد زیست فناوری و سایر اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه جناب اقایان دکتر شریفی، دکتر امامی، دکتر عباسپور، دکتر جعفری ، دکتر مهاجری، دکتر ایرانشاهی و سرکار خانم ها دکتر مصفا و دکتر فضلی بزاز را داشت.

روابط عمومی داروسازی دانش بنیان فضل دارو با بیان محورهای رویداد استارتاپی زنجیره ارزش فرآورده های دارویی طبیعی خاطر نشان می شود:
 • گیاهان دارویی
 • اجزا اولیه موثره دارویی طبیعی (API)
 • محصولات دارویی و مکمل های گیاهی
 • فرمولاسیون داروهای گیاهی
 • فراورده های طب سنتی
 • فارماکوگنوزی
 • مارکتینگ وبرندینگ محصولات دارویی دانش بنیان
اساتید محترم و اعضای هیئت علمی دانشگاه های سراسر کشور، داروسازان و پزشکان، دانشجویان در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، دکترای حرفه ای و تحصیلات تکمیلی شرکت های دانش بنیان و فعالان حوزه گیاهان دارویی و فرآ ورده های دارویی طبیعی می توانند با ارسال طرح ها و ایده های محوری ذکر شده از طریق لینک رویداد استارتاپی زنجیره ارزش فرآورده های دارویی طبیعی در این رویداد شرکت نمایند.
https://biodc.isti.ir/
https://chtm.isti.ir/

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *