ویرایش محتوا

Herberis - Fazldarou

knowledge based Fazl Darou company is created by a group of research pharmacists with trusting the natives and their knowledge in 2018. the aim of Fazl Darou is to produce pharmaceutical products needed by the country.

Contacts

روز جهانی سکته مغزی؛ پیشگیری با رعایت چند نکته ساده

  • Home
  • -
  • اخبار
  • -
  • روز جهانی سکته مغزی؛ پیشگیری با رعایت چند نکته ساده
روز جهانی سکته مغزی؛ پیشگیری با رعایت چند نکته ساده

روز جهانی سکته مغزی؛ پیشگیری با رعایت چند نکته ساده

از هر چهار نفر، یک نفر در طول زندگی خود دچار سکته می شود. 90 درصد از این سکته ها را می توان با کنترل تعداد کمی از عوامل خطر از جمله فشار خون بالا (فشار خون بالا)، ضربان قلب نامنظم (فیبریلاسیون دهلیزی)، سیگار کشیدن، رژیم غذایی و ورزش پیشگیری کرد.

در ایران، تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت حاکی از آن است که سالانه به طور متوسط ۵۵۰ هزار نفر دچار انواعی از سکته‌های مغزی می‌شوند که به طور معمول ۱۵ درصد این آمار منجر به مرگ می‌شود؛ نکته قابل تامل اینکه حدود ۳۰ درصد افرادی که در کشور دچار سکته مغزی می‌شوند، زیر ۵۰ سال دارند که این رقم ۱۰ سال کمتر از میانگین جهانی بوده است.

به دلیل اهمیت این موضوع، سازمان جهانی  29 اکتبر  را به عنوان روز جهانی سکته مغزی نام گذاری کرده است. در این روز ، سازمان ها و افراد در سراسر جهان آگاهی را در مورد پیشگیری و درمان سکته مغزی افزایش می دهند. این روز بر آگاهی از سکته مغزی و بهبود امکانات برای افرادی که از این وضعیت سلامتی جان سالم به در برده اند ، تمرکز دارد.

«امسال ما جامعه جهانی را بسیج می کنیم تا آگاهی را افزایش دهیم و اقداماتی را در زمینه پیشگیری از سکته انجام دهیم. همراه شوید و نشان دهید که با هم می توانیم #بزرگتر_از_سکته_باشیم/ #GreaterThanstroke »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *