بهترین و موثرترین راه برای کاهش وزن چیست؟

  • Home
  • -
  • اخبار
  • -
  • بهترین و موثرترین راه برای کاهش وزن چیست؟
بهترین و موثرترین راه برای کاهش وزن چیست؟

کاهش وزن

یکی از موثرترین راه­ها برای کاهش وزن ، داشتن برنامه غذایی مناسب می­باشد اما افراد چاق اغلب در تنظیم و رعایت کردن رژیم غذایی خود دچار مشکل هستند و با کمتر خوردن احساس سیری کامل ندارند . 

به گزارش بهداشت نیوز ، محققان هنگ کنگی در تازه­ترین تحقیقات خود به آنزیمی دست پیدا کرده­اند که نقش بزرگی در ایجاد احساس سیری در بدن ما ایفا می­کند و می­تواند به افراد چاق در کنترل وزن خود کمک کند .

محققان به تازگی مکانیسمی را شناسایی کرده­اند که می تواند رمز درمان چاقی باشد و به این افراد کمک کند با کمتر خوردن هم احساس سیری کنند . این امر از پرخوری جلوگیری کرده و به لاغر شدن کمک می­کند .

پژوهشگران دانشگاه باپتیست هنگ کنگ آنزیمی را کشف کرده­اند که نقش مهمی در پردازش اشتهای افراد که باعث سیر شدن آنها می شود ، ایفا می­کند و عنوان کرده­اند که از این آنزیم می­توان به گونه ای در داروها استفاده کرد که بتوانند با کنترل اشتهای فرد ، باعث لاغر شدن آنها شوند .

بیش از نیم میلیارد نفر در چین از اضافه وزن رنج می­برند که 50% جمعیت این کشور را به خود اختصاص می­دهد که از این تعداد ، 4/16% هم چاق هستند . این تعداد مشابه در هنگ کنگ هم وجود دارد و محققان هشدار داده­اند که تعداد کودکان 9 تا 13 ساله دچار اضافه وزن و چاقی هم در حال افزایش است به طوری که در دوران کرونا از 7% به 24% رشد داشته است .

آنزیم MT1-MMP یکی از درمان­های مؤثر برای لاغری به شمار می­رود . استفاده از داروهای مختلف برای مهار کردن این آنزیم می­تواند استراتژی خوبی برای گسترش درمان­های مؤثر باشد .

آنها همچنین دریافتند که فعالیت این آنزیم در ناحیه­ ی مغزی مرتبط با اشتها و وزن در موش های چاق بیشتر است . در نتیجه افزایش فعالیت این آنزیم در مغز موش­های چاق می تواند یک عامل خطر برای افزایش وزن پایدار باشد .

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *